Як обрати колір для підлоги?

Припустімо, ви думаєте, як вибрати колір підлоги, який прикрасить ваш простір, не позбавляючи інших елементів дизайну. У такому випадку ви захочете подумати про те, як налаштувати тип підлоги, підібрати предмети меблів і вибрати колір відповідно до загального призначення вашої кімнати.

1. Мета та користувачі
Вибір кольору підлоги буде залежати від загального призначення вашої кімнати. Незалежно від того, чи буде ваша кімната для ваших дітей, домашніх тварин чи для вас самих, кольори відіграють важливу роль у відповідності функціональності кімнати.

Зверніть увагу на наступне:

Особливості дизайну: якщо ви хочете, щоб ваші меблі займали центральне місце, використовуйте природні кольори, які стануть гарною основою. Виберіть яскравіші кольори, як-от червоні тони, щоб відобразити розкіш і поєднати колоніальні меблі, або коричневі відтінки, щоб поєднати декор у стилі кантрі. В ідеалі ви хочете, щоб підлога була фоном, а не привертала увагу до вибраних елементів дизайну.
Функціональні матеріали: завжди думайте про функціональність вашого простору, перш ніж вибрати тип і колір підлоги. Якщо у вас є домашні тварини або діти, вам знадобиться підлогове покриття, яке буде міцним, доступним і адаптованим. Деякі матеріали доступні лише в певних відтінках, як-от листяна деревина, тому ви повинні звернути увагу на це під час перегляду матеріалів.
Призначення кімнати: функція вашої кімнати інформуватиме про те, які кольори ви використовуєте для підлоги. Виберіть веселі та яскраві кольори для пригодницької ігрової кімнати для ваших дітей. Якщо ви проектуєте домашній офіс, вибирайте світлі кольори для чистої та простої естетики, яка не буде відвертати.

2. Розмір кімнати
Кольори, які ви виберете для підлоги вашої кімнати, суттєво вплинуть на те, наскільки велика площа здасться вам.

Якщо ви працюєте з більшою кімнатою, темніша підлога зробить ваш простір меншим і більш інтимним. Навпаки, більш світлий колір зробить невеликі простори більш просторими, оскільки створюється ілюзія, що ви відкриваєте кімнату.

Вибираючи колір підлоги, обов’язково подумайте про те, як ви хочете відчувати певну зону.

3. Контрастні та доповнюючі кольори
Вибираючи колір підлоги, подумайте про колір меблів.

Хоча відповідні кольори можуть здаватися занадто однорідними, надто контрастні кольори можуть бути різкими для очей або створювати відчуття безладу. Важливо, щоб ваша підлога доповнювала колір вашого декору, а ви знаходили баланс між іншими кольорами та елементами вашої кімнати.

Якщо вам потрібна підлога в кількох суміжних кімнатах у вашому домі, вирішіть, як ви хочете поєднати кожну кімнату за допомогою кольору. Використання одного кольору підлоги може створити відчуття течії та об’єднати кімнати. Вибір іншого кольору для кожної кімнати може створити окремі житлові приміщення.

Вибираючи колір, подумайте про ширшу картину планування вашого будинку.

4. Настрій
Перш ніж вибрати колір підлоги, важливо подумати про загальне відчуття вашої кімнати.

У прохолодних тонах більш темна підлога створює формальне відчуття, тоді як темні кольори з теплими тонами створюють затишну атмосферу. Крім того, бліді холодні кольори підлоги зроблять вашу кімнату повітряною та світлою.

Якщо ви хочете почуватися менш тісно в меншій кімнаті, спробуйте дихаючі світлі кольори, щоб створити відкритість. Для сонячного, щасливого відчуття спробуйте колір підлоги з відтінками жовтого. Якщо вам потрібна розслаблююча, спокійна атмосфера, спробуйте деревину світло-сірого або світлого тону.

Для імітації класу та елегантності чудовим варіантом є чорний або червоний. Ці кольори також можуть надати кімнаті потужний або драматичний ефект. Інтер’єр з використанням коричневих кольорів може надати кімнаті затишку, природності та сільського стилю.

Це лише кілька прикладів того, як певні тони можуть вплинути на вигляд кімнати. Обов’язково пограйте з різними зразками, щоб побачити, які кольори викликають у вас відчуття.

5. Тип підлогового покриття
Залежно від вашої підлоги, ви захочете вибрати кольори, які доповнюють їхні матеріали та виглядають у вашій кімнаті.

Типи підлогових покриттів і загальні кольори включають:

Тверда деревина: кольори дерев’яної підлоги варіюються від темних до світлих. Незважаючи на те, що темніші кольори деревини популярні й створюють витончене відчуття, переконайтеся, що інші кольори у вашій кімнаті не надто темні, щоб у кімнаті не було задушливо чи важко. Різноманітні кольори дерева з візерунками, як паркет, надають вашому простору декадентського відчуття, яке також може доповнювати його особливості.
Килим: килим цікаво налаштувати перед встановленням. Якщо ви ще не вибрали меблі для своєї кімнати, ви можете вибрати конкретні кольори з її плетіння та використовувати їх як джерело натхнення для кольору стін і меблів. Експериментуйте з візерунками, які доповнюють ваші шпалери чи диван і привертають увагу до різних частин вашого простору.
Вініл: вініл – це варіант, який легко комбінувати перед встановленням. Популярні кольори вінілу включають блондинку або побілену деревину для зістареного та повітряного вигляду або сіру для позачасового, класичного інтер’єру. Ви можете вибрати дошки з різними кольорами та розмістити їх у довільних місцях у своїй кімнаті або скоординувати їх для однорідності.
Ламінат: обирайте ламінат , схожий на натуральне дерево, світлого, темно-коричневого або сірого відтінків. Виберіть різні кольори та відтінки дощок і легко скоординуйте їх розміщення в кімнаті.
Незалежно від того, чи укладаєте ви ламінат, вініл, килим або дерев’яну підлогу, візьміть зразки підлоги різних кольорів, щоб вирішити, що найкраще виглядає у вашому просторі. Випробуйте відтінки кольорів у різний час дня, щоб побачити, як вони виглядають при природному освітленні. Цей трюк може допомогти вам вибрати найкращі можливі кольори для кожної кімнати.